LITTLE KNOWN FACTS ABOUT łABSKI SZCZYT.

Little Known Facts About łabski szczyt.

Little Known Facts About łabski szczyt.

Blog Article

Spoglądając na mapę Karkonoszy można łatwo zauważyć, że ze Szklarskiej Poręby mamy cztery podstawowe opcje dojścia do schroniska pod Łabskim Szczytem.

Łabski Szczyt cieszy się dużą popularnością wśród turystów przede wszystkim ze względu na swoje wyjątkowe położenie w sercu Karkonoszy, oferujące malownicze panoramy na otaczające góry i doliny. Jako jeden z najwyższych szczytów w polskiej części Karkonoszy, przyciąga miłośników przyrody i fotografów, pragnących uchwycić niepowtarzalne krajobrazy.

Ad cookies are employed to provide site visitors with related ads and marketing and advertising campaigns. These cookies monitor people across Web sites and collect details to provide personalized ads.

Obecnie Łabski Szczyt nie jest dostępny dla turystów – jego szczytowe partie są zamknięte dla ruchu turystycznego. Jest to spowodowane ochroną porostów występujących na tym terenie. Turyści mogą jednak podziwiać masyw z okolicznych szlaków oraz ze Schroniska Pod Łabskim Szczytem, które znajduje się na wysokości 1168 m n.

Aby cieszyć się bezpieczną i satysfakcjonującą wyprawą w okolice Łabskiego Szczytu, warto przestrzegać kilku kluczowych zaleceń:

Płatność przez aplikację w telefonie lub w automacie (można płacić kartą). Niestety opłaty za articleój w Szklarskiej Porębie są cenami kurortowymi. Jeśli natomiast mieszkacie w Szklarskiej Porębie lub przyjechaliście tutaj komunikacją, to spacer z centrum miasta pod muzeum zajmie Wam około 25 minut.

By wejść na szczyt ze Szklarskiej Poręby łabski szczyt trzeba poświęcić mniej więcej three godziny. Można ruszyć ze Schroniska Kochanówka i wędrować szlakiem niebieskim aż do Małego Śnieżnego Kotła, a stamtąd szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt, można także wyjść z ul.

Ceniony jest także za bogactwo flory i fauny, w tym za występowanie rzadkich gatunków roślin. Bliskość źródeł Łaby dodaje miejscu symbolicznego charakteru, a przepiękne, rozległe połoniny zapewniają wyjątkowe wrażenia estetyczne.

Jeżeli macie ochotę na łatwiejszą wycieczkę to polecamy wam skorzystać z proponowanego przez nas wariantu trasy z wędrówką czarnym szlakiem przez Wysoki Most. Pora zatem ruszyć w drogę i przed nami pierwsze dwa i pół kilometra podejścia. Początkowy odcinek żółtego szlaku ze Szklarskiej Poręby do Schroniska pod Łabskim Szczytem poprowadził nas szeroką, leśną drogą przeciwpożarową. Po drodze minęliśmy bardzo ciekawe miejsce, tzw. Wychodnię z Żyłami Ametystu. Jest to niewielki placyk, gdzie z ziemi wystają żyły kwarcowe wypełnione po brzegi ametystami. Ametysty to taki rodzaj kwarcu zabarwionego na fioletowy kolor. Wokół Szklarskiej Poręby można znaleźć sporo takich miejsc, gdzie występują spore pokłady tych półszlachetnych kamieni.

Odpowiedni sprzęt i odzież to podstawa bezpiecznej wyprawy w góry. Oto lista niezbędnych factorów:

Góra ta wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale także unikalnym ekosystemem. Na jej zboczach można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, typowe dla subarktycznego klimatu. 

legendy – w pobliskich miejscowościach można poznać opowieści o Duchu Gór, który nazywany jest również Karkonoszem lub Liczyrzepą;

Odwiedzając te miejsca i uczestnicząc w wydarzeniach, można w pełni zanurzyć się w atmosferze regionu i poznać jego unikalne dziedzictwo kulturowe.

Sprawdź prognozę pogody: Pogoda w górach jest zmienna, dlatego przed wyprawą zawsze sprawdź prognozę pogody na dany dzień.

Tu rozpoczyna się już końcowy etap podejścia do Schroniska pod Łabskim Szczytem. Od tego momentu będziecie podążać na oznaczeniami żółtego szlaku turystycznego i po około forty five minutach spokojnego marszu będziecie już u celu całej wycieczki. Bardziej szczegółowy opis tej trasy znajdziecie w dalszej części wpisu.

Report this page